10 Pomysłów na….

Coraz więcej publicystów, futurystów i naukowców mówi o tym, że człowiek będzie powoli wypierany z rynku pracy przez tzw. "sztuczną inteligencję". Walczyć z tym trendem możemy poprzez rozwijanie swojej kreatywności. Każdy z nas powinien ją ćwiczyć i mieć głowę pełną pomysłów. Dzisiaj zaprezentuję wam prosty i szybki sposób treningu tej wspaniałej umiejętności.

Sprawdź jak stworzyć poranną rutynę

Codziennie po przebudzeniu zapisuję w dzienniku 10 pomysłów, które mogą być rozwiązaniami palących mnie problemów. Często oddaję się kreatywnej wyciecze po krainie mojej wyobraźni i w ramach rozrywki tworzę odpowiedz na wyjątkowo absurdalne pytania.

Oto moje 10 przykładowych pomysłów z dnia 10.04.2017.

10 pomysłów na nową sesję/kampanię RPG

1. Świat przyszłości(+20 lat) opanowany przez wampiry.
2. DOOM RPG – placówka badawcza na marsie
3. Słowiańskie demony we współczesnym świecie
4. Mass Effect – eksploracja nowej galaktyki w stylu Star Treka
5. Staroszkolna rozgrywka w stylu sandbox science-fantasy
6. Staroszkolna rozgrywka w stylu scifi – eksploracja drogi mlecznej
7. Zombie inwazja w czasach starożytnego Rzymu
8. X-COM – inwazja obcych i walka o wolność.
9. Mity Cthulu Science Fiction
10. Klasyczne Low Magic Fantasy – Władca Pierścieni lub wczesne średniowiecze

Każdy z nas powinien ćwiczyć swoją kreatywność. Musimy zdać sobie sprawę, że z powodu postępującej automatyzacji, bardzo wiele obecnie wykonywanych stanowisk pracy, zostanie zastąpiona przez stworzone systemy czy sztuczną inteligencję. My jako ludzcy pracownicy, możemy wyróżnić się własną kreatywnością. Jest nam w wiele łatwiej improwizować, jeśli wcześniej wyszkoliliśmy tą umiejętność - codziennym nawykiem.

Zacząłem wdrażać poranny trening kreatywności od 27 marca 2017 i na dzień dzisiejszy mam ponad 230 pomysłów dotyczących najróżniejszych tematów… Nie udawało mi się codziennie zapisać swoich 10 pomysłów, lecz nadal efekt jest piorunujący. Nigdy nie pomyślałbym, że będę aż tak kreatywny -  Tobie też polecam trenowanie swojego umysłu!

Stwórz swoją listę:

10 pomysłów na KRAJE DO ODWIEDZENIA!

Spróbuj chociaż przez tydzień trzymać rutynę, a siebie zaskoczysz, tak jak ja zaskoczyłem samego siebie!

 

 

Posted by Damian Wójcik