Kuloodporna kawa na wspaniały początek dnia!

Kuloodporna kawa nie jest typową kawą z dodatkami.

Jest to niesamowita dawka energii i kop do działania na cały dzień. Zwiększa energię i poprawia zdolności umysłowe. W momencie pisania tego wpisu cały czas czuję jej efekt, który trwa już od dobrych 60 minut. Bardzo mi pomaga w szybkim wykonywaniu moich obowiązków i budzi mnie do życia w dni, kiedy stosuję przerywany post.

Czytaj: http://3pasje.pl/jak-rozpoczac-produktywny-dzien/

Jak przyrządzić kuloodporną kawę:

1. Przygotuj sobie zwykłą kawę. Jeśli korzystam z ekspresu do kawy to robię zwykłą kawę i poprawiam ją espresso. W domu korzystam z zaparzacza do kawy typu French Press.
2. Dodaję jedną miarkę oleju MCT w proszku. Zaczynajcie od pół miarki na kubek kawy i powoli zwiększajcie do całej miarki przez następne kilka dni. Jest to naprawdę potężna rzecz.
3. Dodajcie około dwóch łyżeczek masła. Ja osobiście okrajam od kostki masła 1cm pasek i kroję go na pół. Jedna połówka to jedna porcja masła do kawy.
4. Mieszam około 20-30 sekund łyżeczką. W idealnym świecie wszystko blenduję, ale rzadko kiedy mam na to czas i sprzęt.

Jak to działa?

Jeśli zaczynamy swój dzień od płatków, chleba, owoców albo innych produktów bardzo bogatych w węglowodany, to od razu skacze nam poziom cukru we krwi. Do kilku godzin będziemy mieli energię, ale potem poczujemy pierwszy głód, zmęczenie i rozproszenie. Wtedy większość z nas rzuca się na drugie śniadanie, aby utrzymać wysoki poziom cukru we krwi. Zamiast śniadania pijemy taką kawę, która zapewnia nam wiele pozytywów.

Jeśli zaczniemy swój dzień od kawy kuloodpornej to:

Uzyskujemy niesamowitą czystość umysłu. Olej MCT jest od razu wykorzystywany przez mózg do pracy. Osiągnąłem lepsze skupienie na pracy i niekiedy rozwiązania same przychodzą do głowy. Dosłownie czułem jak mi startuje mózg.
Nie czujemy głodu. Tłuszcz w maśle, kofeina i olej sprawiają, że czujemy się pełni przynajmniej do obiadu. Moje osobiste odczucia są bardzo pozytywne. Kawa idealnie zabija odczuwanie głodu i pozwala stosować przerywany post bez spadku wydajności.
Odczuwamy wysoki poziom energii. Często, gdy wypijemy kawę to mamy mocny skok energetyczny, a potem szybki spadek. Tłuszcz w maśle powoduje, że wolniej absorbujemy kofeinę. Przez kilka kolejnych godzin czujemy stały poziom energetyczny.

Ile można dziennie wypić kuloodpornych kaw?

Jedna kuloodporna kawa to około 400-500 kalorii i do 50 gram tłuszczu. Jeśli stosujecie jakąś dietę ograniczającą kalorie to powinniście wziąć to pod uwagę. Dodatkowo wypicie takiej kawy cztery czy pięć godzin przed położeniem się do łóżka, może sprawić, że będziecie mieli problem z zaśnięciem.

Dla początkujących polecam zacząć od jednej kawy zamiast śniadania. Najlepiej w jakiś dzień, kiedy nie mamy czasu na przygotowanie posiłku. Na początek wsypać pół miarki oleju MCT, albo nawet 1/4 i każdego kolejnego dnia powoli zwiększać ilość MCT.

Zachęcam wszystkich do spróbowania i podzielenia się tym wspaniałym przepisem z całym światem!

Posted by Damian Wójcik