Podsumowanie III Q 2017

Za nami trzeci kwartał 2017 roku. Zbliża się koniec października.Dla mnie był to okres, w którym nastąpiło wiele zmian w moim życiu. Rozpocząłem jeden nowy projekt, przestałem podążać za niektórymi swoimi nawykami, ale powoli wracam na odpowiedni tory.

Działalność online

Lochy i Lasery

Założyłem nowego hobbystycznego bloga związanego bezpośrednio z moją pasją jaką są gry RPG. Blog ma wspaniałą nazwę Lochy i Lasery, który przyszły mi do głowy pewnego ranka pod prysznicem. Ćwiczę na nim umiejętności pisarskie w trochę inny sposób niż tutaj. Stoi na darmowym WordPressie. Blog wystartował 2 lipca 2017 roku od tego czasu napisałem 14 wpisów. W każdy wpis ma ponad 1000 słów. Ponad 14 tysięcy słów na tematy RPGowe, w większości związane z prowadzonymi kampaniami. Jeśli kiedyś słyszeliście o tej formie spędzania wolnego czasu i chcecie dowiedzieć się więcej to zapraszam do czytania.

Sprawdź : https://lochyilasery.wordpress.com/

Trochę statystyk (tylko z wordpressa):
Ilość wpisów : 14
Ilość słów : ponad 14 000
Ilość wejść : 223 (479 wyświetleń)
Najpopularniejszy wpis:
Czy warto…Star Wars od FFG
Ilość komentarzy : 17

3pasje

Uczę się cały czas blogowania i tworzenia konkretnej wartości dla czytelników. Przez te ostatnie kilka tygodni były okresy, kiedy wpisy pojawiały się z małą częstotliwością. Od teraz planuję wrzucać trochę więcej krótszych treści, poprzeplatanych dłuższym artykułem. Mam nadzieję, że to podbije trochę statystyki wejść i stworzy niezłe podwaliny pod jeszcze szybszy rozwój bloga.

Ilość wpisów : 6 (ten jest 7)
Ilość słów : ponad 6 000
Ilość wejść : 332 (726 odsłon)
Najpopularniejszy wpis:
5 umiejętności, które wykorzystaj w każdej pracy
Ilość komentarzy : 23

Facebook

Stworzyłem fanpage bloga 3pasje:

Polubienia:  47
Posty: 28
https://www.facebook.com/3pasje/

Głównym kanałem wejść na bloga jest Facebook. Odpowiada za ponad 90% wejść. W najbliższym czasie będę chciał się mocniej na nim skupić i poszerzyć zasięgi i ilość fanów.

Pozostałe sfery mojego życia

Sport i zdrowie

W tej sferze życie najbardziej się zaniedbałem. Powoli zaczynam cierpieć na typowy chroniczny brak czasu tak popularny wśród rodziców noworodka.

Oto co traktuję za pozytywy w mijającym kwartale:
1. Kuloodporna kawa
2. Codziennie wstaję około 5 rano w tygodniu. Weekendowo budzę się bez budzika około 6-7 rano
3. Sprawdzam ilość codziennych kroków - obecnie mam średnią około 7000 dziennie.
4. 2x w tygodniu przerywany post - od godziny 18-19 poprzedniego dnia do 17 następnego nie jem żadnych posiłków. Jedynie ładuję się kuloodporną kawą.

Jest też trochę negatywnych rzeczy, które zaprzestałem robić:
1. Brak regularnych ćwiczeń z rana - jedynie krótka seria pompek, brzuszków i przysiadów
2. Brak regularnych ćwiczeń na siłowni - przez cały III kwartał byłem 1 czy 2 razy na siłowni
3. Brak trzymania się diety o niskiej zawartości węglowodanów.

Produktywność i rozwój osobisty

Codziennie medytuję. To jest po prostu niesamowite. Możliwość wyłączenia się na te 10 minut dziennie i pobycia z własnymi myślami sprawia, że jestem o wiele spokojniejszy. Polecam każdemu, a jeśli nie wiesz jak zacząć to zapraszam na medytację dla początkujących.

Dodatkowo wybrałem nowy program do zarządzania do zarządzania projektami/zadaniami. Przesiadłem się z Wunderlist, który już nie jest za bardzo rozwijany na Nozbe. Niedługo planuję zrobić porównanie kilku programów i dlaczego akurat ten jest najlepszy.

Polecam słuchanie podcastów i książek w drodze do i z pracy. Niestety, ale bardzo ciężko jest wtedy robić notatki i duża część wiedzy ucieka. Jednak lepiej zapamiętać 20% ze wspaniałej książki niż 100% z niczego.

Przeczytałem tylko jedną całą książkę w ostatnim kwartale, a o wiele więcej słuchałem. Nie jestem z tego faktu zadowolony.

Różności

Odwiedziłem nowy kraj - Szwecję!

Doiłem pierwszy raz w swoim życiu krowę i widziałem piękne cielaczki.

Ten kwartał był bardzo ciekawy i nastąpiło dużo zmian w moim życiu. Zmiana pracy, pierwsze raczkowanie dziecka i kumulacja zmęczenia. Planuję w przeciągu najbliższych kilku dni zamieścić na blogu listę swoich celów. Będę chciał korzystać ze sposobu zaprezentowanego na blogu trzypoziomy.pl i w podobny sposób stworzyć swoją listę.

Wnioski:

1. Zwiększyć częstotliwość ćwiczeń - wrócić do reżimu treningowego siłowania x1 w tygodniu i kalenistyka x2 w tygodniu
2. Trzymać się diety
3. Zwiększyć częstotliwość wpisów na blogu . Jestem w stanie to zrobić. Przez ostatnie 17 tygodni zamieściłem w sumie 21 wpisów. Wystarczy zwiększyć ich częstotliwość
4. Poprawić pozycję bloga w rankingu Google i zwiększyć ilość wejść z innych źródeł niż Facebook.
5. Zwiększyć liczbę przeczytanych książek do 2 w miesiącu.

A czy wy też robicie sobie podsumowanie każdego kwartału i lekko korygujecie swój kurs?

Posted by Damian Wójcik